آموزش تغییر آدرس دامنه سایت با استفاده از معیار های گوگل

منتشرشده توسط فرزین اعتماد در تاریخ

چگونه می‌توان آدرس سایت را تغییر داد؟

ممکن است که قصد داشته باشید که سایت خود را به دامنه یا زیر دامنه جدید انتقال بدهید اگر قصد چنین کاری را دارید ، از ابزار تغییر آدرس دامنه در کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید.ابزارتغییر آدرس دامنه سایت به شما کمک می‌کند تا آدرس های مورد نیاز انتقالی را برای فهرست URL های جدید خود در گوگل مدیریت کنید.

ابزار تغییر آدرس به گوگل درباره URL های جدید برای محتوای موجود شما اطلاع می دهد ، به طوری که گوگل میتواند با استفاده از این شاخص ،دامنه جدید را برای صفحات شما به روز کند تا ورودی های ارگانیک و بازدیدتان از بین نرود. همچنین این ابزار با استفاده از Googlebot صفحات جدید سایت شما را در آدرس جدید ایندکس کرده و یا آنها را مورد بررسی قرار میدهد.

شما می‌توانید از ابزار تغییر دامنه سایت گوگل ، در هر زمان برای مشاهده اطلاعات ارائه شده به Google در مورد دامنه‌های خود چک کنید.

کارهای مورد نیاز قبل از درخواست تغییر دامنه سایت:

قبل از این که درخواست تغییر آدرس دامنه بدهید ، باید سایت خود را برای این تغییر اماده کنید,که شامل کارهای زیر است :

  1. ابتدا محتوا خود را کامل کنید: دستورالعمل‌هایگوگل در مورد جابجایی یک سایت با تغییر URL را با دقت بخوانید و قبل از این که درخواست تغییر آدرس خود را ارسال کنید در ابتدا مراحل اصلی را تکمیل کنید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر اول دامنه قدیمیتان را  به دامنه جدیدتان۳۰۱-redirect نکنید ، تغییر آدرس درخواست شما در گوگل کار نخواهد کرد.پس در ابتدا این کار را انجام دهید تا درخواست شما به درستی انجام شود.
  2. دامنه جدید سایت خود را به SearchConsole اضافه کنید و آن را تأیید کنیدگام اول در ارسال تغییر درخواست آدرس شامل انتخاب سایت جدید خود از یک لیست استپس مطمئن شوید که دامنه جدید شما در Console Search  با موفقیت ثبت شده باشد.
    اطمینان حاصل کنید که همه تنظیمات مربوط به دامنه جدید خود را که برای سایت قدیمی خود تنظیم کرده‌اید تغییر دهید شامل گوگل تگ منیجر ، گوگل مپ ، آنالیتیکس و ….
  3. درخواست تغییر آدرس: از ابزار تغییر آدرس استفاده کنید وقتی که سایت شما مستلزم تغییر دامنه یا زیر دامنه باشد، مانند تغییر از http://fish.example-petstore.com به http://example.com یا http://example-petstore.com انجام دهید.

 تغییر آدرس دامنه سایت

چگونه تغییر دامنه سایت را به گوگل معرفی کنیم؟

در این قسمت مراحلی که برای تغییر آدرس دامنه سایتتان احتیاج است را میگوییم که باید با دقت و ترتیب این مراحل انجام شود,که شامل مراحل زیر است:

  • در صفحه اصلی کنسول جستجو، روی سایت مورد نظر خود کلیک کنید
  • روی نماد چرخ دنده کلیک کنید سپس روی تغییر آدرس کلیک کنید
  • دستورالعمل‌های این مطلب را انجام دهید
  • در نهایت ، نظارت بر ترافیک دامنه منتقل شده

 

توصیه می‌شود که ترافیک را به این ترتیب مرور کنید که بتوانید پیشرفت ترافیک را از سایت قدیمی خود به سایت جدید مشاهده کنیدبه طور خاص، Google Analytics گزارش زمان واقعی را ارائه می‌دهد و این ویژگی مفید برای استفاده در مرحله اولیه حرکت سایت استشما باید انتظار داشته باشید میزان ترافیک سایت قدیمی در سایت جدید افزایش یابد .

اشتباهات احتمالی سئو در تغییر آدرس دامنه سایت

در هنگام مهاجرت یک سایت با تغییر URL (از جمله HTTP به HTTPS)، بعضی از اشتباهات رایج در اینجا آمده است. این اشتباهات می تواند سایت جدید شما را به طور کامل از ایندکس جستجو پاک کند.

noindex یا robots.txt بلوک می‌شود:

فراموش نکنید که بلوک noindex یاrobots.txt که فقط برای مهاجرت مورد نیاز بود حذف شود اگر فایل robots.txt را در سایت خود ندارید،اینجا کلیک کنید. 

برای تست:

فایل robots.txt خود را در سایت HTTPS خود بررسی کنید و ببینید آیا نیاز به تغییر دارد یا خیر

ابزار بازرسی URL را بر روی هر صفحه‌ای که در گوگل و در سایت جدید ایندکس نشده است را اجرا کنید.

گزارش Index Coverage را برای بررسی و خطاهای دیگر سایت جدید خود را بررسی کنید.

پس از یک مهاجرت، گوگل سایت جدید شما را بیشتر از حد معمول کرول می کند.به این دلیل است که سایت شما ترافیک را از سایت قدیمی به سایت جدید هدایت می‌کند و هر بازدیدی از سایت قدیمی به سایت جدید منتقل می‌شود .

بروز رسانی نقشه سایت: مطمئن شوید که نقشه های سایت شما بهروز رسانی شوند.

راهنمایی های عیب یابی:

همان طور که در ابتدا هم گفته شد مسیرهای هدایت سرور که همان دستوارت تغییر مسیر ۳۰۱ است باید تنظیم شود ، زیرا بدون چنین تنظیمی تغییر آدرس ابزار کار نخواهد کرد .

پوشه‌های زیر را در محل جدید خود وارد نکنیدبه عنوان مثال، http://example.com را مشخص کنید، نه http://example.com/newsite

نسخه پیشنهادی دامنه جدید خود را تأیید کنید به عنوان مثال، اگر شما http://example.com را تایید کرده اید، اما نه http://www.example.com، و شما می خواهید از http://www.example.com به عنوان نسخه ترجیحی استفاده کنید آن را در لیست نشان نمی دهد تا زمانی که آن را تأیید نکنید.

اگر شما تغییر آدرس را برای هدایت ترافیک از سایت A به سایت B بفرستید، شما بلافاصله نمی‌توانید تغییر دیگری از آدرس را از سایت B به سایت C ارسال کنید.

برداشتن تغییر آدرس دامنه :

ممکن است که به اشتباه تغییر آدرس خود را برای سایت انجام داده باشید هنگامیکه تغییر آدرس را بر می‌گردانید،این ابزار روند متوقف کردن URL ها را برای سایت قدیمی شما متوقف می‌کند.

برای برداشتن تغییر آدرسسایت اصلی خود را از انتخابگر سایت ؛ انتخاب کنید.  مراحل تغییر آدرس سایت خود را در همان جایی که مشاهده می‌کنید در پایین آن صفحه، برداشتن را کلیک کنید.

حذف هر گونه دستورات ۳۰۱-redirect که قبلاً روی سرور شما نصب شده استاگر این کار را نکنید، گوگل این دستورالعمل‌ها را بار دیگر بارگذاریمی‌کند و سایت شما را مجدداً راه اندازی می‌کند.به این نکته حتماً توجه شود زیرا تنظیم دستورات تغییر مسیر ۳۰۱ هم در تغییر آدرس سایت شما و هم در برداشتن آن ، بسیار تأثیر گزار است و باید به درستی تنظیم شود.

آموزش تغییر آدرس دامنه سایت در گوگل
  • کیفیت محتوا
5

خلاصه محتوا

آموزش کامل سایت گوگل برای تغییر آدرس دامنه سایت بطوری که روی نتایج جستجوی سایت شما تاثیر منفی نداشته باشد را توضیح داده ایم. این آموزش با ابزار google change of adress tool در پنل وبمستر داده شده است.

Sending
User Review
5 (1 vote)
Comments Rating 0 (0 reviews)

فرزین اعتماد

درود من فرزین اعتماد هستم - متخصص سئو محتوا و سئو سایت / مدرس دوره های سئو و بازاریابی محتوا / +متخصص وبمسترتولز (کنسول گوگل) و گوگل آنالیتیک (سرتیفیکیت گوگل) / بخشی از مطالبی که قرار میدم دستخط خودمه و بخشی دیگه از سایت های بزرگ و معتبر سئو گرفته و ترجمه شده/ توی اینستاگرامم همیشه ریز نکات سئو و جدیدترین اخبار بهینه سازی رو قرار میدم. https://instagram.com/farzinetemad / باعث افتخاره که مهمانم هستید / ♥ وب اپراتور ♥

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Sending

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.