خرید ورق رنگی از سایت آهن بورس

خرید ورق رنگی، همواره از دغدغه های اصلی افراد فعال در این حوزه می باشد. ورق های رنگی از جنس گالوانیزه هستند. این ورق های گالوانیزه توسط لایه ای از رنگ مخصوص، پوشیده می شوند. عملی که بر روی ورق صورت می گیرد تا رنگی شود، الکترواستاتیک نامیده می شود. ورق های رنگی در انواع متفاوتی تولید می شوند که عرض آنها (میلی متر) نیز متفاوت است.

مشخصات ورق رنگی

مشخصات ورق رنگی

با ورق های آهنی که آشنا هستید، ورق های رنگی نیز در خانواده ورق های آهنی قرار می گیرند. با این تفاوت که ورق های رنگی از جنس گالوانیزه هستند.

این ورق ها علاوه بر تنوع در عرض و شکل ظاهری، در رنگ های مانند پرتغالی، سفید یخچالی، قرمز، نارنجی، آبی، قهوه‌ای سوخته، سفالی، صورتی، بنفش، قرمز، نقره‌ ای و کرم، تولید می شوند. به دلیل تنوع در رنگ بندی این ورقه ها، مقاومت و استحکام ورقه بالا رفته و این موجب شده است که مورد توجه قرار گیرد. همچنین این ورق ها، خاصیت ضد خوردگی دارند که در خرید ورق رنگی از اهمیت بالایی برخوردارند.

قیمت ورق رنگی

قیمت ورق های رنگی بر اساس عرض و رنگ آن متفاوت است. برای مثال هر چقدر عرض ورق رنگی بیشتر باشد، قیمت بیشتری را در بر می گیرد. البته توجه داشته باشید که قیمت ها در هر کارخانه ای بسته به عوامل متعددی متفاوت می باشد. برای مثال برخی کارخانه ها و سایت ها، محصولات خود را بدون احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به فروش می رسانند و این موضوع صرفاً به دلیل جذب مشتری است.

  • نکته دیگر در قیمت گذاری ورق رنگی، قیمت دلار و قیمت جهانی ورق رنگی است. همان طور که مطلع هستید قیمت دلار مدام در حال تغییر است. با افزایش و یا کاهش نرخ دلار، قیمت ورق رنگی نیز تغییر می کند و خرید ورق رنگی را کمی دشوار می سازد.
  • ورق رنگی، در انواع متفاوتی وجود دارد. (ورق رنگی طرح شادولاین، ورق‌ رنگی طرح سفال پالرمو، ورق‌ رنگی طرح ذوزنقه ‌ای، ورق‌ رنگی کرکره ‌ای یا ورق شیروانی، ورق رنگی سینوسی) قیمت هر کدام از این ورق ها، با دیگری متفاوت خواهد بود.
  • نکته دیگر اینکه، مقدار ورق رنگی درخواستی، تأثیر مستقیم بر هزینه ها دارد. برای مثال فردی که چهار کیلوگرم ورق رنگی می خرد باید بیشتر از فردی که دو کیلوگرم ورق رنگی می خرد، هزینه کند.
  • از سمتی نوع خرید (اینترنتی یا حضوری) بر قیمت ورق رنگی موثر است. در یک خرید حضوری، شما علاوه بر هزینه ورق باید هزینه رفت و برگشت هم بدهید که مسلماً بیشتر می شود؛ اما در خرید اینترنتی، فقط هزینه ارسال از درب کارخانه به آدرس ثبت شده گرفته می شود. ضمن اینکه هزینه ها نیز اکثراً اینترنتی پرداخت می شوند و لازم به پول نقد نیست. این در شرایط کرونا، مزیتی عالی محسوب می شود.
  • یک مسئله مهم دیگر، قیمت های ورق رنگی صاف و برش خورده می باشد. امکان ایجاد خط و خراش روی این نوع ورق ها، وجود دارد، در ضمن مراکز کمی وجود دارند که این نوع برش را ارائه می دهند، بنابراین قیمت نهایی از قیمت تمام شده ورق فرم شده، بالاتر می باشد. این نکته در خرید ورق رنگی حائز اهمیت است.

وزن ورق رنگی

ورق رنگی

وزن ورق های رنگی  در محدوده ۴ تا ۹ تن است؛ اما رول های رنگی دارای تلرانس وزنی ۳ تن می‌ باشند. این نکته حائز اهمیت است. بندل‌ های فابریک نیز وزنی حدود ۲ تا ۴ تن دارند‌. ورق رنگی را خیلی راحت می توانید در جدول وزنی ورق های رنگی پیدا کنید. در خرید ورق رنگی از آهن بورس، استفاده از جدول وزنی موجب سهولت در قیمت گذاری و وزن گیری می شود؛ اما اگر به این جدول دسترسی نداشتید، با استفاده از فرمول زیر به راحتی می توانید وزن را محاسبه کرده و خریدی مطمئن انجام دهید.

وزن ورق گالوانیزه = طول ورق (میلی متر) * عرض ورق (میلی متر) *ضخامت (میلی متر) * چگالی ورق (گرم بر سانتی‌متر مکعب)

وزن انواع ورق های رنگی را با کمی تفاوت در عرض، چگالی، طول و یا ضخامت می توانید با این فرمول محاسبه کنید. البته توجه داشته باشید که بین ضخامت، ابعاد ورق‌ های گالوانیزه و وزن نهایی آنها رابطه مستقیمی وجود دارد.

خرید ورق رنگی از آهن بورس

به طور کلی عمر این فروشگاه اینترنتی به ۲۵ سال می رسد‌. در دنیای امروز، فروشگاه های اینترنتی و خرید اینترنتی بسیار افزایش یافته است و پیش بینی می شود که طی چند سال آینده، تمام کسب و کار ها به صورت آنلاین انجام شود. خرید ورق رنگی از آهن بورس، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. آهن بورس یک فروشگاه اینترنتی است که در بازار آهن، سابقه کاری بالا دارد. به طور کلی خرید ورق رنگی در سایت https://ahanboors.com بسیار آسان انجام می شود.

شما با وارد کردن این آدرس در گوگل می توانید سایت را مشاهده کنید. با ورود به سایت می توانید تمام محصولات را مشاهده کنید. علاوه بر مشاهده محصولات می توانید اطلاعات محصول، عکس و قیمت را ببینید. با کلیک به روی محصول مورد نظر، به راحتی به صفحه خرید هدایت می شوید. سپس سفارش را ثبت کنید و محصول را تحویل بگیرید. قابل ذکر است که اگر در خرید ورق رنگی ابهامی پیش آمد و یا سؤالی داشتید می توانید با کارشناسان فروش تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره، استعلام قیمت نیز بفرمایید.