معرفی جدیدترین راه درمان خروپف در سایت هانا تدبیر

اگر خروپف به موقع و به درستی درمان نشود منجر به افزایش شدت بیماری‌های مختلفی از جمله دیابت، بیماری قلبی، خطر فشار خون و… می‌شود. دستگاه‌های زیادی به عنوان دستگاه درمان جدید خروپف تولید و ثبت شده اند. امروزه برای درمان این مشکل از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها می‌توانند برای خروپف‌های موقتی و خفیف مناسب باشند. البته تغییر سبک زندگی هم یکی از راه‌های درمان جدید خروپف است، به طور مثال ترک سیگار یا کاهش مصرف الکل و استفاده از داروهای ضد آلرژی، کاهش وزن و… از روش‌های درمانی خروپف است.

البته اگر آلرژی دارید می‌توانید از داروهای ضد آلرژی استفاده کنید در غیر اینصورت از پزشک مورد نظر خود مشاوره بگیرید. درست است که خروپف یک نوع بیماری بی‌ضرر است اما ممکن است دلیلی بر بروز بیماری‌های مختلف باشد. درست است که برای درمان این مشکل ممکن است عمل جراحی صورت بگیرد اما اگر خروپف خفیف باشد پزشک دستگاه‌هایی به شما معرفی می‌کند تا این مشکل برای شما درمان شود.

 

 

روش‌های درمان خروپف

در درمان جدید خروپف باید به یک طرف بخوابید و بر روی کمر نخوابید، زیرا زمانی که به کمر می‌خوابید بر پشت گلو فشار وارد شده و در نهایت باعث ایجاد خروپف می‌شود. روش‌های مختلفی برای درمان وجود دارد که می‌توان به دستگاه درمان خروپف اشاره کرد. برای درمان می‌توان از دستگاه لیزر LAUP استفاده کرد تا با سوزاندن قسمتی از کام و زبان کوچک بتوان این مشکل را حل کرد. البته از راه‌های درمانی دیگر عمل است که با بیهوشی انجام می‌شود. در این عمل بافت اطراف و داخل گلو و دهان برداشته شده تا خروپف درمان شود.

برای بچه‌ها هم یک روش درمانی وجود دارد که می‌توان به تنزیلکتومی اشاره کرد. البته این روش تنها برای رفع خروپف استفاده نمی‌شود بلکه برای آپنه انسدادی خواب و… هم مناسب است. عمل بینی برای افرادی که پولیپ بینی دارند و از مشکل خروپف رنج می‌برند مناسب است. اگر انحراف تیغه بینی دارید ممکن است خروپف کنید، زیرا این انحراف باعث می‌شود جریان هوا محدود شود و در نهایت منجر به ایجاد خروپف می‌شود. نگران نباشید اگر خروپف شما شدید نیست نیازی به انجام عمل جراحی ندارید.

 

پیدا کردن علت خروپف چه تاثیری بر درمان آن دارد؟

پیدا کردن علت خروپف می‌تواند بهترین راه برای درمان آن باشد. به همین دلیل در این جا به عللی که می‌تواند باعث خروپف شود می‌پردازیم. اگر در برخی مواقع خروپف کنید، هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. اما اگر خروپف شما دائمی باشد باید به دنبال روشی برای درمان جدید خروپف باشید. خروپف همان صداهای آزار دهنده است که موقع خواب به سراغ افراد می‌آید. خروپف به دلایل مختلف ایجاد می‌شود که می‌توان به ارتعاشات در بافت دستگاه تنفس فوقانی اشاره کرد.

در برخی مواقع نقص در بینی موجب ایجاد خروپف می‌شود. اگر اضافه وزن دارید برای درمان خروپف باید وزن خود را کاهش دهید، زیرا چربی‌های زیاد در بدن فشاری به گلو وارد می‌کنند که باعث ایجاد خروپف می‌شود. استفاده بیش از حد از قرص‌های خواب آور می‌تواند موجب ایجاد خروپف شود. داشتن کام نرم در پشت گلو باعث ایجاد خروپف می‌شود. مصرف دخانیات هم یکی از دلایل رایج خروپف است. خروپف بیشتر در افراد ۴۰ تا ۶۰ ساله رخ می‌دهد اما می‌تواند در هر سنی رخ دهد.

همانطور که گفتیم یکی از دلایل خروپف اضافه وزن است. اضافه وزن می‌تواند تنفس را در هنگام خواب متوقف کند که به اصطلاح به آن انسدادی خواب می‌گویند. خروپف در زمانی می‌تواند مضر باشد که شدید باشد به طوری که آزار دهنده باشد و فرد از صدای بلند خروپف خود بلند شود. اگر خروپف شما زیاد نیست و هیچ آزاری به شما و فرد دیگر نمی‌رساند، مشکل جدی نیست و لازم نیست نگران باشید. اما اگر خروپف شما شدید است و با نفس نفس زدن از خواب بیدار می‌شوید باید به فکر درمان خروپف شدید باشید. می‌توانید از روش جدید درمان خروپف استفاده کنید، منظور همان دستگاه رفع خروپف است. اگر بعد از خواب یا در طول روز احساس خواب آلودگی و خستگی می‌کنید و در انجام کارهای روزمره خسته هستید باید به پزشک مراجعه کنید تا تبدیل به یک مشکل جدی نشود.