زیرکانه ترین راه های گرفتن لینک از سایت های دیگر

منتشرشده توسط فرزین اعتماد در تاریخ

لینک بیلدینگ سایت خود را با به کار بردن این تکنیک‌ها افزایش دهید.

همه افرادی که برای بار اول اقدام به طراحی سایت برای فروشگاه خود می‌کنند، به دنبال روش‌ها و تکنیک‌هایی هستند تا رتبه سایت خود را افزایش دهند. در اولین حرکت، اکثر مالکان سایت به دنبال بهینه‌سازی تکنیک‌های فنی داخلی سایت می‌افتند تا با رفع آن‌ها بتوانند ازنظر گوگل، خود را بالا بکشند؛

اما آیا فقط تکنیک‌های داخلی که خود بخشی از سئو است، باعث افزایش فروش و برندینگ می‌شود؟

بااینکه مهم‌ترین بخش برای افزایش رتبه سایت، بررسی سئو داخلی مانند تگ‌ها و ساختار وب‌سایت است؛ اما عواملی هستند که ما متخصصان به آن سئو خارجی یا off page می‌گوییم که یکی از مهم‌ترین این‌ها، لینک بیلدینگ است.

درواقع اگر قصد زنده نگه‌داشتن سایت خود را دارید، بهترین روش این است که ارتباط خود را با دیگران افزایش دهید و مؤثرترین روش افزایش ارتباط ، لینک بیلدینگ است.

فقط کافی است که با چند متخصص سئو در این زمینه مشورت کنید؛ به اولین موردی که بیشتر از بقیه برای افزایش رتبه سایت تأکید خواهند کرد، همین تکنیک است: دریافت لینک از سایت‌های دیگر.

متأسفانه بعضی از مالکان سایت‌ها در تشخیص راه درست لینک بیلدینگ دچار اشتباه شده و از تکنیک‌های سیاه در این زمینه استفاده می‌کنند؛ به‌کارگیری این تکنیک‌ها شاید در چند روز ابتدایی باعث افزایش و قرارگیری رتبه سایت شما در صفحه اول گوگل شود؛ولی بعد از مدتی گوگل لینک سایت شما به خاطر دور زدن قوانین جریمه سختی خواهد کرد، به‌طوری‌که دیگر کار کردن بر روی این لینک هیچ سودی برای شما نخواهد داشت و همیشه یک برچسب منفی از گوگل خواهید داشت که در نهایت میتوانید با تکنیک Disavow این لینک ها را بردارید.

در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا به شما را با روش‌های کمتر توجه شده در لینک بیلدینگ آشنا کنیم.

تکنیک‌های افزایش لینک بیلدینگ

دعوایی بین کاربر و محتوا ایجاد کنید.

هیچ‌چیزی مانند یک دعوا نمی‌تواند دو نفر را درگیر همدیگر کند؛ اما همه دعوا و درگیریها که منفی نیستند. منظور ما از درگیر کردن کاربر با محتوا یعنی همراه بودن کاربران با متن نوشته‌شده از اول تا آخر است به‌طوری‌که که آن‌ها تمایلی به قطع خواندن مطلب نداشته باشند.

چنین محتوایی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد:

• عنوان کلیشه‌ای و بیربط به کار نبرید:

• مطلبتان بروز باشد

• از اول تا آخر مطلب حرف جدیدی برای گفتن داشته باشید

• داستانی بنویسید. شما خبرنگار نیستید؛ بلکه یک نویسنده‌ای هستید که هدف شما خلق ایجاد یک متن کاربرپسند است. رک بگوییم، کاربران در دنیای اینترنت بیشتر به دنبال داستان هستند که مطلب را به آن‌ها بگویند.

• ساختاربندی داشته باشید. روزنامه که قرار نیست بنویسید!

• بدانید چه چیزی می‌نویسید، فقط دکمه صفحه کلید را لمس نکنید.

 

به اطلاعات خود پرستیژ بدهید.

همیشه بین شخص تنبل با شخصی که موفقیت‌هایی را به دست آورده است، تفاوت‌هایی در نوع برخورد وجود دارد. این مسئله هم در محتوا هم وجود دارد. چطوری؟

محتواهایی که در آن‌ها از شکل‌های خاصی برای توضیحات تکمیلی استفاده می‌شود، با متن و عنوان‌های جذاب‌تر نوشته می‌شوند و در حالت کلی به کاربران خود احترام می‌گذارند، بهتر از بقیه می‌توانند توجه بقیه را به خود جلب کنند و بک لینک بیشتری را دریافت می‌کنند.

به‌نوعی شما یک پوشش خیلی خاص به محتوای خود داده‌اید. این نکته را در نظر داشته باشید که محتوای شما اگر در شبکه‌ای قرار بگیرد، نماینده سایت شما در آنجا است؛ پس خیلی مهم است که آن را با یک حالت و شکل زیباتری بنویسید.

 

بهترین‌ها وبرترین‌ها را تولید کنید

عنوان مناسب مهم‌ترین عامل جذب کاربران برای خواندن ادامه متن است. در متن‌های خود صرفاً فقط به دنبال نوشتن یک متن روزنامه واری خالی نباشید. یکی از مناسب‌ترین محتواها برای تولید، معرفی برترین‌های یک موضوع است؛ برای مثال “۱۵ روش عالی و ساده برای پولدار شدن ” خیلی بیشتر می‌تواند توجه کاربران را نسبت به‌عنوان ” چگونه پولدار شویم ” جذب کند.

در عنوان خود از کلمات برترین و بهترین استفاده کنید و البته اینکه حتماً در متن خود آن‌ها را هم به کار ببرید؛ یعنی متن با عنوان شما همخوانی داشته باشد.

اطلاعات آموزشی بیشتر در مورد استفاده از عنوان های جذاب

با منابع دوست شوید

متمایز بودن در تولید محتوا اهمیت زیادی دارد. نوشتن محتوای عادی کار خیلی سختی نیست؛ اما شما را نمی‌تواند متمایز کند. کاربران بیشتر به دنبال محتواهایی هستند که نیاز آن‌ها را پاسخ دهد، ازاین‌رو به دنبال راهی برای تبدیل‌شدن سایت خود به یک منبع غنی در حوزه کاریتان باشید؛ برای مثال اگر موضوع اصلی سایت شما آموزش زبان انگلیسی است، همه نکات و منابع آموزشی را در سایت خود به‌مرور قرار دهید، به این صورت سایتتان یک مرجع و منبع کامل آموزش زبان انگلیسی خواهد شد تا دیگران به سایت شما لینک بدهند.

چند نکته را بهتر در این حوزه در نظر بگیرید:

• اگر به دنبال ایجاد یک سایت منبع هستید، باید اطلاعات جامعی از تمامی محصولات، خدمات، روش‌ها و نکات استفاده و غیره بنویسید.

• منابع کمکی و مراکز خرید را معرفی کنید.

• اطلاعات قرارگرفته باید به‌روز و دقیق باشند.

از اینفلوئنسرها کمک بگیرید

اینفلوئنسر مارکتینگ چند سالی است که بیشتر از تکنیک‌های دیگر در حال رشد است. متأسفانه بسیاری از شرکت‌ها فکر می‌کنند که اینفلوئنسرها یعنی کسانی که دارای فالوورهای بالا در شبکه‌های اجتماعی هستند ، هرکسی می‌تواند باشد؛ ولی درواقع این تصور اشتباه است.

اینفلوئنسر یعنی کسانی که دارای محبوبیت خاصی بین مردم می‌باشند و شما از آن‌ها برای تبلیغ کالا و خدمات خود استفاده می‌کنید. مهم‌ترین نکته در انتخاب یک اینفلوئنسر، این است که شغل یا محبوبیت او باید متناسب باهدف شرکت شما باشد؛ یعنی استفاده از رونالدو برای تبلیغ پوشک بچه نه‌تنها خنده‌دار است، بلکه به وجهه هر دو طرف هم آسیب خواهد رساند.

کاربران در دنیای مجازی، تبلیغاتی را که بیشتر توسط اینفلوئنسرها دنبال می‌شود و به اشتراک می‌گذارند.

در انتخاب اینفلوئنسر به این نکات دقت کنید:

• حوزه کاری شخص اینفلوئنسر باید باهدف تبلیغ شما یکسان باشد.

• اینفلوئنسر باید هدف تبلیغات و تکنیک‌های آن‌ها آشنایی داشته باشید یا به او قبل از شروع، آموزش های لازم بدهید.

خشک نباشید، رویدادی برگزار کنید

کمپین یکی از بهترین ابزارها برای دریافت بک لینک است. طراحی کمپین یک فعالیت کاملاً تخصصی است که هدف نهایی آن، برندینگ آنلاین شرکت است. یک رویداد یا کمپین اگر جذاب ایجاد شود، کاربران آن‌ها را در صفحات شخصی خود به اشتراک می‌گذارند و این به معنای مشاهده آگهی شما توسط افرادی دیگری و ورود آن‌ها به صفحه سایتتان است.

لابی بزنید البته از طریق پست مهمان

با بزرگان و همکاران حوزه خود آشنا شوید و به همکاری با یکدیگر بپردازید. بهترین روش همکاری هم استفاده از تکنیک پست مهمان است.

پست مهمان یعنی پستی که شما به‌صورت تخصصی برای سایت دیگر باهدف یکسان، می‌نویسید و فقط نام و آدرس لینک سایت خود را در قسمت منبع آن‌ها معرفی می‌کنید. نکته مهم در نوشتن پست مهمان این است که:

• سایتی که انتخاب می‌کنید باید باهدف شما یکسان باشد.

• مطلب شما باید کاملاً تخصصی و در راستای کسب‌وکارتان باشد و اینکه کپی هم نباشد.

• شما فقط مجاز به معرفی نام اصلی برند خود (نه کلمه کلیدی) در قسمت معرفی منبع هستید.

پست مهمان را با رپرتاژ اشتباه نگیرید. در رپرتاژ شما با نوشتن مقاله سعی در معرفی خدمات یا کالای خود دارید و از طریق کلمات کلیدی اصلی بک لینک می‌گیرید؛ ولی در پست مهمان شما یک مطلب تخصصی بدون لینک و دریافت هزینه‌ای، می‌نویسید. همچنین برای قرار رپرتاژ آگهی، نیاز به پرداخت هزینه هستید؛ ولی در پست مهمان چنین چیزی وجود ندارد.

 

فقط نشر دهنده نباشید، کمی توزیع‌کننده باشید

خیلی از نویسنده‌ها بدون سایت به دنبال مکانی برای انتشار نوشته‌های خود در دنیای اینترنت هستند. شما خیلی راحت با دعوت از این نویسنده‌ها، نوشته‌های آن‌ها را که مرتبط با فعالیت شما است را در سایت خود قرار دهید و به‌نوعی منتشر کنید؛ فقط نکته مهم اینکه باید از آن‌ها بخواهید که متن قرار داده‌شده را در صفحات خود و دیگر مکان‌ها منتشر کند البته خود نویسنده هم برای نشان دادن توانایی‌های خود این کار را انجام می‌دهد.


فرزین اعتماد

درود من فرزین اعتماد هستم - متخصص سئو محتوا و سئو سایت / مدرس دوره های سئو و بازاریابی محتوا / +متخصص وبمسترتولز (کنسول گوگل) و گوگل آنالیتیک (سرتیفیکیت گوگل) / بخشی از مطالبی که قرار میدم دستخط خودمه و بخشی دیگه از سایت های بزرگ و معتبر سئو گرفته و ترجمه شده/ توی اینستاگرامم همیشه ریز نکات سئو و جدیدترین اخبار بهینه سازی رو قرار میدم. https://instagram.com/farzinetemad / باعث افتخاره که مهمانم هستید / ♥ وب اپراتور ♥

ahmad mehri · ( سه شنبه ، ۱۳ شهریور ، ۱۳۹۷ ) در ۳:۱۳ ب.ظ

سلام ممنون بابت پست خوبتون.ممنون میشم در مورد دریافت بک لینک با استفاده از انجم توضیحی بهم بدید ممنونم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.